1. Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní

Zástupcovia Aeroklubu Očová sa minulý víkend zúčastnili 1.Majstrovstiev Slovenska v tunelovom lietaní štvorčlenných družstiev v Superfly Liptovský Mikuláš.
Tím s názvom BLUEOCEAN v zložení Ján Vrbický, Lenka Čellárová, Branislav Bohuš a Lucia Zákopčanová zaznamenal opäť výkonnostný vzostup. Tento rok organizátor zvýšil obtiažnosť oproti minuloročnému nultému ročníku z kategórie Rookies na kat. A. Očovania potrénovali a s priemerom 14.25 bodu na jedno kolo obsadili konečné štvrté miesto. Potešilo najmä, že systematický tréning a rady skúseného trénera Jana Wantulu dokázali v súťaži zúročiť bez vážnejších zaváhaní. Aj keď na takúto súťaž ide tím vždy s najvyššími ambíciami, 4. miesto nie je sklamaním. Naopak je reálnym odrazom ich výkonnosti. Skrátka na medailu to tento rok ešte nebolo.
Veríme, že tento výsledok bude motiváciou do ďalšieho tréningu a impulzom aj pre ostatných parašutistov zabojovať o miesto v tíme a doviezť do Očovej po dvoch krumpľových aj naozajstnú medailu z Majstrovstiev Slovenska.