Zrhnutie sezóny 2021 a ciele na rok 2022

Zhrnutie sezóny 2021

Počas minuloročnej sezóny 2021 sme strávili na letisku vyše neuveriteľných 90 dní. Pretrvávajúce pekné počasie a bezproblémový chod našej Cessny k tomuto číslu veľmi dopomoholi. Podarilo sa nám rozšíriť spoluprácu s Nitrianskym aeroklubom, vďaka čomu sme mohli na letisku v Janíkovciach pôsobiť častejšie ako za predchádzajúce roky a po prvý rok sme tak okrem tandemových zoskokov vyškolili aj mnoho parašutistov. Z nich sa snáď do budúcna stanú úspešní športovci. Okrem Nitrianskeho letiska sme po prvýkrát navštívili aj letisko Dubová, kde sme taktiež dopomohli k prevádzkovaniu zoskokov.

Vďaka týmto udalostiam a pozitívnym faktorom sa niesla sezóna 2021 v duchu tej najúspešnejšej za posledné roky. Zmiernenie pandémie počas leta opäť dovolilo po ročnej prestávke spustiť slovenské a aj medzinárodné súťaže v rôznych parašutistických disciplínach. Naši členovia klubu Peter Jakuba (36), Pavel Jankovič (45) a Tomáš Marcinek (36) reprezentovali Slovensko na kolách Svetového poháru v presnosti pristátia. Tím padaj.sk v zložení Daniel Szadvári (32), Ema Vrbická (18), Denis Kubín (27) a Róbert Jačko (21) sa na letisko v Slavnici zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v skupinovej akrobacií a podarilo sa im umiestniť na druhom mieste. Však najväčšie nádeje sa vkladali do športovcov Tomáša Marcineka a Romana Dubského, ktorí sa zúčastnili Majstrovstiev sveta v parašutizme v Ruskom meste Kemerovo.  Roman Dubský obstál v disciplíne Canopy piloting na 19. mieste, vďaka čomu sa nominoval na Svetové letecké hry v roku 2022. Tomášovi Marcinekovi sa podarilo vybojovať nádherné druhé miesto v disciplíne presnosť pristátia a tak sa z neho stal vicemajster sveta. Vďaka tomuto si prevzal aj ocenenie za vojenský športový výkon roka. 😊 ( článok: https://www.mosr.sk/50532-sk/najuspesnejsi-armadni-sportovci-roka-2021-si-v-banskej-bystrici-prevzali-ocenenia/ ). A nakoniec nesmie chýbať opätovný úspech z majstrovstiev Slovenska v presnosti pristátia. Tu sa na debni umiestnili všetci traja naši presnotiari 😊 ( článok: https://novohradske.sk/parasutisti-marcinek-a-jakuba-sa-blysli-na-majstrovstvach-slovenska/ )

Čerešničkou na torte po celej sezóne bola záverečná akcia na letisku v Očovej, kde sa nám v spolupráci s Skydive Slávnica podarilo zorganizovať skákanie z 10 miestneho turbínového lietadla Pilatus PC-6. ( článok: https://www.letectvosr.sk/podpolianska-pilatus-boogie/ )

Veríme, že ďalšia sezóna bude pokračovať minimálne tak dobre ako sezóna 2021 a že nás opäť potešia úspechy našich športovcov, spolupráce na iných letiskách a opätovné organizovanie skákacích akcií s turbínovým lietadlom.

Veľké ďakujeme Vám všetkým za priazeň a podporu! 😊

Ciele na rok 2022

Vzhľadom na úspešnú minuloročnú sezónu budeme chcieť pokračovať aj tento rok v plnej sile. Po dvoch rokoch by sa mali opäť konať majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní v Hurricane Factory, ktoré budú v marci našou vstupnou bránou do sezóny. Okrem tejto súťaže našich športovcov čakajú kolá svetového pohára v presnosti pristátia a majstrovstvá sveta v presnosti pristátia, ktoré sa budú konať v susednej Českej Republike. V disciplíne canopy piloting sa budú konať až dve významné udalosti a to Svetové hry v Alabame (USA) a majstrovstvá sveta v Arizone (USA). Vzhľadom k týmto súťažiam pripravujeme počas sezóny tréningové kempy určené na canopy piloting. Koncom sezóny sa nám snáď podarí zúčastniť aj majstrovstiev Slovenska v skupinovej akrobacii v Slávnici. Pre veľký záujem je ďalším cieľom opakované organizovanie skákania v Očovej z turbínového lietadla PC-6.

Aj vďaka vašim 2% sa nám darí každoročne ukončiť sezónu s množstvom úspechov. Ďakujeme a budeme radi ak nám venujete vaše 2% aj pre tento rok. Tlačivo môžete získať tu.